Ak parkety, tak drevené


Prečo drevené parkety?

Pred vlastnou realizáciou podláh vo Vašom príbytku si asi kladiete otázku, akú podlahu použiť. Prírodnú drevenú, alebo umelú. V nasledujúcich niekoľkých bodoch sa Vám budem snažiť na Vašu otázku odpovedať.

Drevo zo stromov  použité na výrobu parkiet rastie desiatky rokov v čistom, prírodnom prostredí lesa a je v ňom naakumulovaná vesmírna energia, ktorú zo seba v našom interiéri odovzdáva.

Drevo je živý materiál a svojimi vlastnosťami  blahodárne  pôsobí na ľudský organizmus.

Na rozdiel od drevených, umelé - mŕtve materiály použité na výrobu podláh a nábytku v sebe nemajú žiadnu energiu.   Použité v priestoroch  interiéru postupne uvoľňujú chemické látky, použité pri ich výrobe. Dokážu nás možno svojou dokonalosťou na prvý pohľad nadchnúť, ale časom začíname pociťovať v ich prítomnosti určitú stiesnenosť, až chladnú neosobnosť.

Umelé, mŕtve materiály sú síce na rozdiel od drevených, živých materiálov „dokonalé",  bez toho aby vytvárali drobné medzierky počas určitého ročného obdobia. Vytváranie drobných špár v parketovej podlahe je však jav prirodzený živému produktu, chráni naše zdravie pred nízkou alebo vysokou  vlhkosťou, koriguje ju a mali by sme si drevenú podlahu za to vážiť.

Výroba drevených parkiet je ručná práca. Parkety majú v sebe energiu z rúk a mysle človeka, ktorý ich vytvára.

Drevené podlahy majú svoj charakter, je to luxusný výrobok, ktorý pozdvihne Váš interiér.

Drevená parketová podlaha je originál čo sa týka skladby a odtieňov dreva.

Tak ako má inú hodnotu obraz - originál na rozdiel od jeho reprodukcie, tak isto má inú hodnotu aj drevená podlaha na rozdiel od umelej napodobeniny.

Cena drevenej parketovej podlahy je odrazom jej hodnoty. Masívna drevená podlaha je niekoľkogeneračná a obnoviteľná po 10 - 15 rokoch používania, do svojej pôvodnej podoby.

Už naši predkovia sa obklopovali tradične drevenými výrobkami. Chudobnejší  bývali v dreveniciach s masívnym dreveným nábytkom,  bohatší v zámkoch s drevenými parketovými podlahami,  drevenými obkladmi stien a stropov,         s masívnym nábytkom v interiéri.

Vráťme sa v dnešnej pretechnizovanej dobe aspoň čiastočne k tradíciám a použime živé materiály tam, kde je to možné.

Okolo nás v práci aj doma sa vyskytuje množstvo elektrospotrebičov, ktoré vytvárajú v našom interiéri elektrosmog. Drevené materiály sú práve tie, ktoré dokážu tento elektrosmog eliminovať na čo najnižšiu možnú mieru.

Svojmu žalúdku doprajeme kvalitné, najlepšie domáce prírodné produkty, svojmu telu prírodný, napríklad bavlnený odev. Prečo nedopriať celému nášmu organizmu žiť v čo možno najzdravšom, prírodnom prostredí?

Prečo až keď náš organizmus začína strácať energiu, snažíme sa mu ju vrátiť drahými rehabilitačnými pobytmi a procedúrami?  Prečo nášmu organizmu nevytvoríme domáce prostredie, v ktorom by nestrácal energiu, ale naopak, dostával?

Nenechajme sa zlákať neobmedzenými možnosťami farebných variácií umelého interiéru  a nezabúdajme na tradičné hodnoty a krásy prírodných materiálov.

Nepodliehajme módnosti v oblasti súčasných interiérov. Doprajme nášmu organizmu, aby sa doma cítil naozaj ako doma,  v prítomnosti ušľachtilých, tradičných, prírodných materiálov.

Masívna drevená podlaha Vám a ďalším generáciám bude slúžiť mnoho desiatok rokov, nepodlieha módnosti, je to „stará dobrá klasika". Povrchovo upravená prírodným, vysoko hodnotným 2- zložkovým parketovým olejom, je tou najlepšou alternatívou pre Váš interiér.

Človek prijíma energiu, ktorú mu dokáže odovzdať len živý organizmus. Tak ako chceme mať  doma živého psíka, nie umelú napodobeninu, ideme na koncert počúvať živé hudobné vystúpenie, nie v rádii,  alebo ideme na športové podujatie na živo, hoci pohodlnejšie je ho sledovať v televízii, tak by sme sa mali rozhodnúť srdcom aj v prípade našej budúcej podlahy.

A ešte jedna myšlienka na záver. Prejdite sa bosými nohami po tradičnej, dubovej podlahe a následne po umelej podlahe s napodobeninou dreva. Vaše rozhodovanie sa pre podlahu do Vášho domova bude jednoduchšie...

Masívne drevené parkety vyrábame z dubu , jaseňa, buku, prípadne kombináciou týchto drevín sa dá vytvoriť zaujímavý kazetový vzor parkiet. Prírezy sa pred vlastným spracovaním sušia v kondenzačnej sušiarni. Následne sa spracovávajú na konkrétne kazetové vzory, alebo lamelové parkety. Hrúbka jednotlivých lamiel je 10 až 15mm podľa želania zákazníka.

Vďaka svojej hrúbke sú parkety vhodné aj na podlahy, kde je nainštalované podlahové kúrenie. Kvalita parkiet a tiež aj montáž parkiet je garantovaná tým, že tejto činnosti sa venujú naši odborníci s mnohoročnými skúsenosťami v tejto oblasti.

Kazetové vzory parkiet, alebo jednoduché  lamelové vzory oslovujú zákazníkov s konzervatívnym, ale  aj s nekonvenčným cítením a dávajú možnosť dotvoriť si svoj vlastný interiér parketovou podlahou.

Keďže sa pri výrobe parkiet jedná o ručnú prácu, doprajte Vášmu interiéru, aby vynikol svojou originalitou a neopakovateľnosťou krás farieb a štruktúr dreva.